امروز دوشنبه, 01 آبان 1396 - Sun 10 22 2017
تغییر ساعت کار برای فرار از خاموشی

 به گزارش ایلام به روز،هیأت دولت با هدف مدیریت مصرف برق در تابستان، به استانداران ۹ استان هرمزگان، خوزستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، یزد، ایلام و سمنان که دمای همه یا برخی از شهرهای زیر مجموعه آنها بالاتر از ۴۵ درجه است، اختیار داد که ساعات کار فعالیت دستگاه‌های اجرایی را تغییر دهند.

به موجب اين تصميم، اين استانداران اختيار يافتند بنا بر تشخيص شركت‌هاي توزيع نيروي برق، ساعات شروع و پايان كار ادارات و دستگاه‌هاي اجرايي در شهرهاي گرم را به ساعت 6:30 صبح تا 13:30 تغيير دهند. پيش از اين توانير از دولت درخواست كرده بود كه ادارات و نهادهاي دولتي را به مديريت مصرف برق و۱۰ درصد صرفه‌جويي برق موظف كند. همچنين چندي پيش نيز دفتر مديريت مصرف توانير از مذاكره با استانداران مناطق گرمسير براي تغيير ساعت‌كاري دستگاه‌هاي دولتي در فصل گرما و موافقت استانداران خوزستان، ايلام، قم، بوشهر و كرمان با اين پيشنهاد خبر داده بود.

هيأت وزيران كليه وزارتخانه‌ها، مؤسسات و شركت‌هاي دولتي، بانك‌ها، شهرداري‌ها و ساير نهادهاي عمومي غيردولتي و بنگاه‌هاي توليدي را نيز مكلف كرد نسبت به توليد برق با استفاده از مولدهاي اضطراري خود در ساعات ۱۲ الي ۱۶ در ماه‌هاي تير و مرداد اقدام كنند. اين دستگاه‌ها همچنين موظف هستند با مديريت مصرف برق، مصرف خود را حداقل ۱۰ درصد نسبت به‌مدت مشابه در سال قبل كاهش دهند و ضمن تنظيم دماي محيط كار تا دماي حداقل ۲۵ درجه سانتي‌گراد، سيستم‌هاي سرمايشي و روشنايي را نيز پس از پايان وقت اداري از مدار خارج كنند.

 


بستن


1393 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ایلام به روز با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد