امروز دوشنبه, 01 آبان 1396 - Sun 10 22 2017
برخی رئیس جمهور شدن ترامپ را تقصیر روحانی می‌دانند/ ترامپ رویکرد آمریکا در رابطه با تعهدات بین‌المللی ایالات متحده را تغییر داده است

به گزارش ایلام به روز،جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص بررسی وضعیت برجام و سیاست‌های دولت ایران و آمریکا در این زمینه، اظهار داشت: متاسفانه منتقدانِ دولت روحانی، گناهِ روی کار آمدن ترامپ در آمریکا را به گونه‌ای تحلیل می‌کنند تا در این مورد نیز دولت را مقصر جلوه دهند.

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی به گونه‌ای رفتار می‌کنند که گویا متوجه نیستند در آمریکا انتخاباتی برگزار شده و ترامپ روی کار آمده است، بیان کرد: رئیس جمهور آمریکا با توجه به مواضعی که از پیش داشته، تغییری را در سیاست‌های آمریکا ایجاد کرده است.

وی افزود: این تغییر سیاست‌های آمریکا، شامل برجام نیز شده است؛ یعنی نگاه ترامپ به برجام با نگاه اوباما نسبت به برنامه هسته‌ای ایران متفاوت است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید توجه داشت که تغییر اساسی در سیاست‌های آمریکا در قبال تعهدات بین‌المللی این کشور شکل گرفته و در این تغییر سیاستِ آمریکا، دولت روحانی مقصر نیست.

میرزایی با بیان اینکه در تغییرات شکل گرفته در عرصه بین‌المللی باید این درک را داشته باشیم که این تغییرات ممکن است به ضرر یا سود کشور ما باشد، متذکر شد: برای مثال اگر بابی ساندرز بعنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب می شد، به نفع ایران بود ولی به هر حال ترامپ رئیس جمهور شده و برای تحلیلگران مشخص بود که رئیس جمهور شدن وی خوشایند ایران نخواهد بود.

وی با بیان اینکه تناقض‌های جدی در سیاست‌های ترامپ دیده شده و دیده می شود، افزود: برای مثال در خصوص روابط قطر و عربستان، ابتدا ترامپ معتقد بود که در نتیجه سفر وی کشورهای منطقه با قطر برخورد کرده‌اند ولی بعد از چند روز ترامپ با امیر قطر تماس می‌گیرد و قرارداد نظامی فروش 12 میلیارد دلاری با قطر منعقد می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به شرایط پیش آمده از سوی رئیس جمهور آمریکا، جمهوری اسلامی ایران باید در قابل سیاست‌های ترامپ با تدبیر رفتار کند، گفت: سیاست‌های ترامپ نباید باعث اختلاف داخلی ما در ارتباط با توافقی باشد که در دولت قبلی آمریکا شکل گرفته است.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: منتقدان روحانی معتقدند برجام به نفع آمریکایی ها است، حال باید این سوال را پاسخ بدهند که اگر برجام به نفع آن هاست، چرا ترامپ مانع از اجرای برجام می شود؟.


بستن


1393 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ایلام به روز با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد