امروز دوشنبه, 01 آبان 1396 - Sun 10 22 2017
از ادامه تجمع ها در مقابل موسسات تا طرح آن در صحن مجلس

 به گزارش ایلام به روز،در چند ماه گذشته ناتوانی موسسه مالی اعتباری آرمان در پس دادن سپرده های سپرده گذاران ایلامی باعث تعطیلی شعب این موسسه در استان و حتی تخریب برخی شعبه های آن در شهرستانهای مختلف استان شد.
تجمع سپرده گذاران ایلامی مقابل موسسه مالی اعتباری نور
ادامه چنین مشکلاتی در استان و بروز برخی شایعات در فضاهای مجازی باعث شد امروز برخی سپرده گذاران در مقابل موسسه مالی اعتباری نور در شهر ایلام تجمع کنند.

بازار داغ اینگونه شایعات، سپرده گذاران موسسه نور را براى بازپس گیرى سپرده هایشان سراسیمه به مقابل شعبه این موسسه در شهر ایلام کشاند.
گفته می شود موسسه نور جزء ٥ موسسه اى است که از بانک مرکزى مجوز فعالیت دارد و برای نخستین بار است که در استان ایلام چنین تجمعی در مقابل آن صورت می گیرد.
دیدار استاندار ایلام با رئیس کُل بانک مرکزی در خصوص مشکلات موسسه آرمان درایلام
از سوی دیگر بحران و مشکلات مربوط به موسسه آرمان در استان ایلام هنوز هم ادامه داشته و بسیاری از سپرده گذاران ایلامی همچنان در خصوص پس گرفتن سپرده های خود از این موسسه ناکام مانده اند.

به همین خاطر استاندار ایلام این موضوع را از طریق بانک مرکزی پی گیر شده و روز گذشته به این منظور به دیدار رئیس کُل بانک مرکزی ایران شتافت.

"محمدرضا مروارید" در این دیدار پیگیر مشکلات پیش آمده برای سپرده گزاران موسسه مالی و اعتباری آرمان شد و گفت: بسیاری از مردم ایلام تمام داشته ها و پس انداز خود را در این بانک به ودیعه گذاشته اند و اکنون با مشکلاتی روبرو هستند.

استاندار ایلام در این دیدار خواستار ورود رئیس کُل بانک مرکزی به این موضوع شد و گفت: بانک مرکزی میتواند بخشی از مشکلات را حل کند.

ولی الله سیف، رئیس کُل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار گفت: مشکلات سپرده گزاران موسسه آرمان را به صورت ویژه و جدی پیگیری کرده و در آینده مشکلات مربوط به ان را برطرف خواهد کرد.
مشتریان موسسه مالی و اعتباری آرمان در ایلام همچنان بلاتکلیف هستند
از سوی دیگر نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز مشکلات مربوط به موسسه آرمان را به صحن مجلس برده و در تذکری در جمع نمایندگان خواستار پی گیری مشکلات این موسسه در ایلام شد.

سلام امینی روز چهارشنبه در تذکری در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی گفت: باید به وضعیت موسسه مالی اعتباری آرمان رسیدگی جدی شود. این موسسه 5 الی 6 سال قبل با مجوز بانک مرکزی فعالیت خود را آغاز کرده و توانسته صدها میلیارد پول به صورت سپرده جذب کند.
وی افزود: اکنون بهانه‌هایی نسبت به نداشتن مجوز در این موسسه علی رغم همه تلاش‌ها برای جلب نظر بانک مرکزی وجود دارد.
امینی تصریح کرد: مشتریان موسسه مالی و اعتباری آرمان بلاتکلیف هستند و کسی پاسخگوی آنان نیست، بنابراین باید با ادغام دو موسسه و تشکیل یک بانک مشکلات را حل کرد.
به گزارش کردپرس در آخرین تجمعات در خصوص موسسه آرمان امروز بار دیگر سپرده گذاران این موسسه در ایلام از طریق فرمانداری ایلام نیز پی گیر این موضوع شده و در مقابل فرمانداری ایلام دست به تجمع زدند.

 


بستن


1393 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ایلام به روز با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد