امروز دوشنبه, 01 آبان 1396 - Sun 10 22 2017




دفاع مقدس یعنی ما می توانیم

چو ایران نباشد  تن من مباد      بدین بوم  و بر زنده یک تن مباد

شهید یعنی کسی که می توانست عقب بیاید اما ماند...

ارسالی کاربر /احمد ترخان/ دفاع مقدس، واژه اي است که به جنگ تحميلي حزب بعث عراق عليه جمهوري اسلامي ايران اطلاق مي شود. شروعي که براي خاتمه آن هشت سال مردان غيور و زنان شيردل ايران زمين با ايمان، ولايتمداري، بصيرت و شهادت طلبي، همزمان با دنيايي از کفر و استکبار جنگيدند و هزاران شهيد و جانباز تقديم انقلاب کردند؛ اما وجبي از خاک ميهن را حتي براي لحظه اي زير چکمه هاي دشمن غاصب تحمل نکردند.
دفاع مقدس ملت ايران برگرفته از مکتبي عاشورايي بود که با رهبري امام خميني (ره) براي حفظ اسلام و انقلاب اسلامي و عزت وطن شکل گرفت و بنابر فرمايش امام خميني (ره) «جنگ تا رفع فتنه» ادامه دارد.

از منظر اسلام، جهاد و دفاع از جايگاه ارزشي بسيار بالايي برخوردار است و در زمره مهم‏ترين امور مقدس ديني به شمار مي‏آيد. شهيد مطهري(ره) در اين زمينه مي‏نويسد: «اسلام ديني نيست كه بگويد اگر كسي به طرف راست چهره ات سيلي زد، طرف چپ را جلو ببر و ديني نيست كه بگويد كار خدا را به خدا و كار قيصر را به قيصر وابگذار، و همچنين ديني نيست كه ايدة مقدس اجتماعي نداشته باشد و يا كوشش در راه دفاع يا بسط آن ايده را لازم نشمارد. قرآن كريم سه مفهوم مقدس را در بسياري از آيات خود توأم آورده است: «ايمان»، «هجرت» و «جهاد». انسان قرآن، موجودي است وابسته به ايمان و وارسته از هر چيز ديگر، اين موجود وابسته به ايمان براي نجات ايمان خود، هجرت مي‏كند و براي نجات ايمان جامعه و در حقيقت براي نجات جامعه از چنگال اهريمن بي ايماني جهاد مي‏نماید.

هفته دفاع مقدس یعنی دفاع ملت ایران درهشت سال جنگ تحمیلی گنجینه ای گرانبها وپرافتخار  وسرمایه ای تمام ناشدنی است که درصورت درست نگهداری کردن وبهره گرفتن وانتقال ارزشهای آن بدون درنظر گرفتن مطامع جناحی وگروهی؛ می توان نظام وکشور را در سخت ترین وبحرانی ترین شرایط حفظ وحراست نمود.و  اینکه ملت ایران در بیگانه ستیزی به معنای مخالفت با تجاوز وتوسعه طلبی دشمنانش شهره خاص وعام است واجازه نخواهد داد تا کمترین تعرضی به خاک پاک میهنش صورت پذیرد. به این ترتیب جنگی که در 31 شهریور 1359 توسط همة ظالمان جهان و به دست صدام بعثی به جمهوری اسلامی ایران تحمیل شد، بدون دستیابی آنان به اهدافشان، در تابستان 1367 ش. به پایان رسید.


بستن


1393 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ایلام به روز با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد